Thajsko a Kambodža - královská Ayutthaya a Angkor, tropický ráj na Phi Phi Don
(Bangkok - Ayutthaya - Siem Reap - Phuket - Phi Phi)

únor – duben, říjen – listopad

Kuchyně jihovýchodní Asie

Bangkok - Ayutthaya - NP Erawan - řeka Kwai - Siem Reap - Phuket - Phi Phi

obědy a večeře dle požadavku

V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Bangkoku s přestupem v Dubaji.

Odpoledne přílet do Bangkoku, setkání s místním průvodcem a transfer do masážního salonu na thajskou masáž na regeneraci po dlouhém letu. Po masáži transfer do hotelu, ubytování a dle časových možností krátké volno k odpočinku. Vpodvečer transfer do přístaviště a nalodění na dvouhodinovou plavbu večerním Bangkokem s večeří a tradičním hudebním doprovodem. Návrat do hotelu a nocleh.

Snídaně. Dopolední poznávání západní části města - Thonburi Khlongs. Plavba lodí po kanálech a seznámení se specifickým způsobem života kolem místních vodních cest. Cestou zastávka u muzea Royal Barges a Chrámu boha červánků. Odpoledne pokračování prohlídky města - návštěva tří nejznámějších buddhistických chrámů: Wat Trimitr se sochou Zlatého Buddhy, Wat Po – nejrozsáhlejší chrámový komplex v Bangkoku s monumentální sochou Ležícího Buddhy a Královská stúpa.  Návštěva Královského paláce, bývalého sídla thajských králů. Večer možnost návštěvy představení Siam Niramit s večeří a transferem. Návrat do hotelu a nocleh.

Po snídani odjezd na celodenní výlet do Ayuthayi, bývalého hlavního města Thajska. Možno navštívit chrámy Wat Phra Si Sanhphet, Vihaan Mongkhon Bophit, Wat Phra Men, komplex chrámu Wat Mahathat s hlavou Buddhy v kořenech stromů. Následně plavba po řece Chao Praya do Bang Pa In na prohlídku palácového komplexu (královský palác obklopený příjemným parkem s jezírky a několika romantickými stavbami). Návrat do hotelu v Bangkoku, nocleh.

Snídaně a časný odjezd do národního parku Erawan – výstup k vodopádu a možnost koupání. Poté návštěva sloní vesničky s obědem a cca hodinovou projížďkou na sloním hřbetu. Odpoledne přesun k železniční stanici Tham Krasae na krátkou projížďku po tzv. "Železnici smrti" přes dřevěný viadukt. Návrat do hotelu v Bangkoku a nocleh.

Po časném ranním občerstvení (snídaňový balíček) odjezd na letiště a přelet do Siem Reap v Kambodži. Po příletu návštěva nejpopulárnějších chrámů Angkor Thom, Ta Phrom a Angkor Wat - symbol Kambodži (UNESCO). Ubytování v hotelu, nocleh.

Po snídani odjezd do oblasti jednoho z prvních khmérských hlavních měst Roluos Group. Návštěva pyramidových chrámu Bakong a Preah Ko z 8. století. Pokračování k největšímu sladkovodnímu jezeru jihovýchodní Asie Tonle Sap. Plavba na malé loďce kanálem v oblasti Kompong Khleang, možnost pozorovat autentický život v domech na kůlech na vodě a plovoucí vesničky vietnamských rybářů. Po obědě v místní restauraci pokračování venkovskou krajinou k chrámu Beng Mealea – obrovskému komplexu zřícenin starobylého chrámu. Večeře s představením tanců Apsara v místní restauraci. Návrat do hotelu, nocleh.

Snídaně, ranní transfer na letiště a odlet přes Bangkok na Phuket. Po příletu transfer do hotelu v oblasti Kata Beach, cestou dle časových možností zastávka u chrámu Wat Chalong a na mysu Phromthep. Ubytování v oblasti Kata Beach, volný večer k relaxaci na pláži. Nocleh.

Po snídani odjezd do zálivu Phang Nga s návštěvou slavného “ostrova Jamese Bonda”, kde se natáčely známé záběry filmu “Muž se zlatou zbraní”. Plavba na kanoích mezi mangrovníkovými porosty umožní poznat skrytá zákoutí lagun a jeskyní. Zastávka na oběd, během dne možnost koupání. Návrat do hotelu a nocleh.

Snídaně, dopoledne volno. Před polednem transfer do přístaviště a odjezd trajektem na ostrov Phi Phi. V odpoledních hodinách příjezd na Phi Phi, transfer loďkou podél pobřeží do ekoresortu Phi Phi Natural Resort, ubytování a nocleh.

Fakultativně:
Půldenní výlet člunem se šnorchlováním: návštěva Opičí pláže Vikingské jeskyně, pláží Pi Leh, Loh Samah, Maya a Wang Long Ba
Celodenní výlet se šnorchlováním: návštěva Opičí pláže Vikingské jeskyně, pláží Pi Leh, Loh Samah, Maya a Wang Long Bay, pozorování žraloků, Ostrov Baboo, ostrov Mosquito, zátoky Rantee a Nui

Snídaně v hotelu, volno k relaxaci u moře. Nocleh v hotelu.

Snídaně, transfer loďkou do přístaviště. Přesun trajektem na Phuket, večeře v místní restauraci. Poté transfer na letiště a odtud odlet v nočních hodinách linkou Emirates do Dubaje.

Přílet do Dubaje, pokračování do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od února do dubna a od října do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.