Francie - za vínem do Alsaska

Alsaská kuchyně podle požadavků

Norimberk - Štrasburk – Colmar – Karlsruhe

autobusová

obědy a večeře podle přání

Časně ráno odjezd autobusem z Prahy směrem do Francie. Kolem poledne příjezd do Norimberku, podle zájmu krátká pěší prohlídka starého města, možnost společného oběda. Odpoledne pokračování do Štrasburku, příjezd na ubytování kolem 18. – 19. hod. Večeře, nocleh Štrasburk.

Snídaně v hotelu. Odjezd na návštěvu vinařství, po ochutnávce návrat do Štrasburku. Společný oběd ve Štrasburku. Odpoledne (orientačně15,00 – 18,00) prohlídka Štrasburku: staré město „La Petite France“, dům koželuhů, Justiční palác, Rohanský palác, katedrála Notre Dame, mosty přes kanály. Možnost hodinové plavby po řece kolem nejvýznamnějších pamětihodností. Společná večeře. Nocleh Štrasburk.

Varianta programu:
Volno na individuální program – procházka s průvodcem, nákupy v obchodním centru, např. Place des Halles se 120 obchody nebo Rivetoile s 80 obchody. Odjezd směrem do Colmaru, cestou zastávka na návštěvu Muzea čokolády (út – so) a ochutnávka vybraných druhů.

Po snídani odjezd do Colmaru, cestou možnost zastávky v muzeu pálenky (vč. ochutnávky). Pokračování do Colmaru na ubytování. Večeře, nocleh Colmar.

Varianta programu:
Dopoledne prohlídka města - nejkrásnější čtvrť nazvaná Malé Benátky, Bazilika Sv. Martina, náměstí s katedrálou, Maison Pfister, bývalý strážní dům Corps de Garde, Maison des Têtes s vyřezávanými arkýřovými okny, stará celnice Ancienne Douane.
Společný oběd v restauraci v centru města. Odpolední program  – možnosti: návštěva kryté tržnice s místními produkty (sýr, uzeniny, víno atd.) / projížďka loďkou po kanálech historickým centrem města / odjezd do Pfaffenheimudovinných sklepů na ochutnávku vína.

Snídaně v hotelu. Odjezd do Mylúz (Mulhouse) na návštěvu muzea automobilů (Cité de l´ Automobile), sbírky Schlumpf. Možnost společného oběda. Odpoledne odjezd do Pfaffenheimu na 2 návštěvy vinných sklepů a ochutnávku vína. Návrat do Colmaru.
Možnost večeře s ochutnávkou vína v oblasti vinic v okolí Colmaru (není v ceně zájezdu). Návrat do hotelu, nocleh Colmar.

Snídaně v hotelu. Poté odjezd směrem do Štrasburku „Cestou vína“ - s krátkými zastávkami v městech Riquewihr a Ribeauvillé a s návštěvou v některém vinném sklepě na ochutnávku. Kolem poledne pokračování směrem do ČR. Možnost společného oběda cestou, např. v Karlsruhe. Po obědě pokračování do Prahy, příjezd ve večerních hodinách.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od dubna do června a  od září do října. Termín si můžete určit podle vlastního přání.