Královský Madrid

4 dny

Malá ukázka španělské kuchyně

Madrid a okolí

Odlet z Prahy do Madridu, po přílet panoramatická projížďka městem. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

Po snídani odjezd na okružní jízdu městem - exteriéry nejznámější stavby Palacio Real (královský palác, oficiální madridské sídlo královské rodiny), nedaleká neoklasicistní katedrála Almudena, historická budova nádraží Atocha, Avenida del Prado, Museo del Prado – patřící k nejznámějším galeriím na světě s díly významných španělských i světových mistrů – Goyi, Velasqueze, Rembranta, Rubense atd. Plaza Mayor – opravdové centrum města, hlavní tepna Gran Via ohraničená náměstím Plaza España se sochou Cervantese a Dona Quijota a známou branou Puerta de Alcalá. Možnost společného oběda během programu. Později odpoledne možnost individuální návštěvy Musea del Prado. Večeře v restauraci mimo hotel, nocleh.

Snídaně, celodenní výlet do bývalého královského města Toleda ležícího asi 70 km jižně od Madridu. Prohlídka města s místním průvodcem – hrad Alcázar (strategicky výhodně položený na pahorku nad řekou Tajo), katedrála Nanebevzetí Panny Marie (pětilodní bazilika, která vznikala od 13. do 15. století v převážně v gotickém slohu, ale s častými arabskými prvky). Muzeum malíře El Greca (v Toledu strávil velkou část svého života). Po prohlídce města možnost společného oběda. Odpoledne zastávka ve vinařství v okolí Toleda – např. Finca Constancia v Otero – prohlídka vinic, návštěva vinařství – provozních prostor, ochutnávka vína z produkce vinařství (možnost objednat i snoubení vína a pokrmů). Návrat do Madridu. Večeře s ukázkou tanců Flamenco. Nocleh.

Varianta programu:
po snídani celodenní výlet do okolí Madridu – návštěva El Escorialu (klášter a královské sídlo svatého Vavřince v El Escorialu), monumentální stavby, která sloužila jako královské sídlo a klášter ležící zhruba 45 km severozápadně od Madridu, na úpatí Sierra de Guadarrama. Je to jeden z nejvýznamnějších královských paláců v Evropě, od r. 1984 je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Interiéry paláce jsou zdobeny obrazy mistrů - Michelangela, El Greca nebo Velázqueze, sbírkami úžasných soch a krásného nábytku. Upravené okolní zahrady ještě umocňují majestátnost celého komplexu. Možnost zastávky v nedalekém Údolí padlých (El Valle de los Caídos) - pomníku postaveném v letech 1940 až 1958 v obci San Lorenzo de El Escorial, 9,5 km severně od kláštera El Escorial v pohoří. Jeho výstavbu nařídil Francisco Franco jako poctu obětem občanské války. Památník má 2 části -  rozlehlou baziliku vytesanou do hory a obrovský kamenný kříž přístupný lanovkou.

Snídaně v hotelu, dopoledne pěší prohlídka Madridu s průvodcem, případně volno k individuálnímu programu (program může být doplněn podle času odletu), odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

Nejvhodnější období pro vaši cestu je od března do května a od září do listopadu. Termín si můžete určit podle vlastního přání.